2022.08.05 godz. 11:56 Warszawa, Małopolskie

Problem prywatne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam taki problem potrzebowałam numer telefonu do byłego męża więc napisałam do jego obecnej partnerki żeby przekazała że ma się ze mną skontaktować albo niech mi poda numer ona zapytała się mnie czy jestem następna z nim w ciąży ja nie chciałam żeby wiedziała że to piszę ja więc napisałam że mamy dziecko że się spotykaliśmy i że chodzi o alimenty ale pod innym imieniem nie napisałam wprost że to ja tylko że chodzi o alimenty na jego dziecko ona stwierdziła że ja wyłudzam gdzie nie rozmawiałam o żadnych pieniądzach pisałam do niej z innego konta ponieważ byłam zablokowa na moim koncie nie ubliżam ani nic z tych rzeczy czy grożą mi konsekwencje prawne z tego powodu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Przemysław Plewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Sie 2022 17:21

Co do zasady nie. Kluczowym będzie co dokładnie Pani napisała. Przestępstwo oszustwa (art. 286 kk) jest wtedy kiedy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza Pani inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wykorzystanie jej niewiedzy, wprowadzenie w błąd itd. Z pani opisu wynika, że nie mieliśmy do czynienia z taką rzeczą. Na nękanie (stalking) to też nie wygląda jednak tak jak pisałem ,wszystko zależy co DOKŁADNIE Pani napisała.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)