2024.01.15 godz. 20:17 Wałbrzych, Dolnośląskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam takie pytanie .Dziecko jest pełnoletnie ma 19lat uczy się. Płace alimenty na dziecko lecz na konto jego ojca. Czy moge przesyłać alimenty na konto bankowe dziecka?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2024 21:00

Uprawnionym do alimentów jest dziecko, a zatem jeśli dziecko wskaże swój rachunek bankowy, to wówczas możliwy będzie przelew na jego konto. Oczywiście uprawniony może wskazać każdą inną formę, w tym również rachunek swojego ojca.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)