2020.11.08 godz. 17:48 Warszawa, Mazowieckie

Ojcostwo

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam takie pytanie odnośnie dziecka czy jeśli jestem w związku małżeńskim i urodzę dziecko innemu mężczyźnie to czy biologiczny ojciec będzie widniał w akcie urodzenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2020 19:37

Dzień dobry, domniemywa się, że dziecko urodzone podczas trwania małżeństwa pochodzi od męża matki. Powyższe domniemania mogą zostać obalone w drodze powództwa o zaprzeczenie ojcostwa.