2023.04.12 godz. 11:42 Baranów Sandomierski, Podkarpackie

Co mogę zrobić z moim spadkiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Mam takie pytanie. Po rodzicach został dom. Ja wraz z moimi 3 braćmi przeprowadziliśmy całą tę procedurę spadkową i każdy z nas ma 25% tego domu. Dom ma powierzchnię 100m kwadratowych i stoi na działce wielkości 3 ary. Jest dość mocno zapuszczony i jest wart ok.100 tysięcy złotych. Czy jest możliwość abym mógł się zrzec mojej części majątku albo dać go np. któremuś z moich braci? Jeśli tak to jakie to mogą być koszta? Dziękuję i czekam na odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 12:59

dzień dobry, w tej sytuacji pozostaje Państwu tylko darowizna udziałów na rzecz innej osoby bądź ich sprzedaż. Czynności trzeba dokonać notarialnie. W przypadku darowizny na rzecz najbliższych nie będzie podatku tylko zgłoszenie do Urzędu Skarbowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)