2024.06.03 godz. 16:51 Kutno, Łódzkie

Wkład mieszkaniowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mam takie pytanie w związku ze spadkiem. Ojciec i Matka są właścicielami spółdzielczego mieszkania. Ojciec 20 lat temu został eksmitowany z tego mieszkania na podstawie wyroku sądowego. Teraz nie wiemy czy ma on jakieś długi. I teraz pytanie co z jego wkładem na mieszkanie, które zostało wpłacone 40 lat temu? Czy one jest obciążone długami jakby jakieś miał? Ojciec nie dawno zmarł. Mama jest członkiem spółdzielni. Co trzeba teraz zrobić? Mieszkanie należy do spółdzielni mieszkaniowej, nie było wykupione do tej pory. Rodzice nie mieli rozwodu nie było podziału majątku.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Cze 2024 16:29

Dzień dobry W pierwszej kolejności należy złożyć do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po Ojcu. Wkład mieszkaniowy podlega dziedziczeniu przez spadkobierców wskazanych w postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)