2023.04.23 godz. 08:36 Mińsk Mazowiecki, Mazowieckie

Witam mam takie zapytanie jak są godziny społeczne liczone do odsiatki mam 270 godzin ile za to mogę trafić do więzienia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam takie zapytanie jak są godziny społeczne liczone do odsiatki mam 270 godzin ile za to mogę trafić do więzienia

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2023 10:27

Dwa dni ograniczenia wolności to jeden dzień kary pozbawienia wolności, a zatem jeśli sąd postanowił o karze zastępczej pozbawienia wolności, będzie ona w wymiarze 135 dni. Podkreślić należy, że kary zastępczej pozbawienia wolności można nadal uniknąć. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl