2020.03.19 godz. 12:23 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Zajęcie środków z 500+

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam zajęcie rachunku bankowego przez komornika. Wczoraj zostały zablokowane pieniądze z wpływu z 500+. Dzisiaj dzwoniąc do banku dowiedziałem się, że środki są tylko zablokowane i muszę osobiście w placówce je wypłacić. Nie mam takiej możliwości gdyż pracuje zagranica. Czy bank nie powinien mi tych środków udostępnić na koncie bankowym?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Mar 2020 17:53

co ma Pan na myśli pisząc, że bank powinien udostępnić te środki na koncie bankowym? Przecież te pieniądze są już na koncie. System (który jest w bankach) samodzielnie nie rozróżnia czy to jest wpływ z 500+. On blokuje wszystkie środki powyżej 1950 zł (kwota wolna od zajęcia) bez znaczenia z jakiego tytułu... Dopiero osoba z banku może zweryfikować z jakiego tytułu te środki pochodzą i to też jeśli jest tytuł "odpowiedni".