2022.04.29 godz. 13:52 Piotrków Kujawski, Kujawsko-pomorskie

Zakaz opuszczania kraju

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam zakaz opuszczania kraju z powodu trwającej sprawy karnej, wyrok otrzymałem 14 kwietnia ale słyszałem że musi się uprawomocnić żeby zakaz opuszczania kraju został uchylony, chce wyjechać za urlop za granicę, czy na lotnisku mogę mnie zatrzymać? Czy da się to jakoś obejść czy tylko wysłać wniosek o uchylenie tego środka zapobiegawczego?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 11:43

Proszę złożyć wniosek o uchylenie środka zapobiegawczego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)