2023.07.22 godz. 13:37 Poznań, Wielkopolskie

komornik a ugoda

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam zasadzone alimenty na 3 dzieci kazde po 500 zl. Zarabiam najnizsza krajowa. Mam komornika za nie placenie alimentow i dostalem pismo z zajeciem pensji 1500 + 120 oplata bieżaca łącznie z gory 1620 zl. Syn jest juz samodzielny pracuje mieszka z dziewczyna czy moge zlozyc pozew o uchylenie obowiazku alimentacyjnego na niego. I czy moge napisac z matka dzieci ugode ze bede placil na biezaco a ona zatrzyma postepowanie komornicze

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 13:49

W opisanym stanie powództwo o uchylenie obowiązku alimentacyjnego jest jak najbardziej możliwy. Postępowanie egzekucyjne w stosunku do pozostałych dzieci może być umorzone wyłącznie na wniosek matki, a zatem tylko taki dokument złożony u komornika wstrzyma dalszą egzekucję.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)