2022.04.27 godz. 20:16 Przemyśl, Podkarpackie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam zasadzone sadownie alimenty na dziecko 500 zl. Nie mam kontaktu ani z dzieckiem ani jego matka. Place co miesiac na wskazane konto bankowe. Nagle teraz z konta dziecka napisala do mnie matka dziecka i podala nowy numer konta. Poprosilem o jakies oswiadczenie ze to jej konto badz zdjecie z nazwa posiaadacxa konta. Niestety nie zgodzila sie. Czy ja musze miec jakis dokument potwierdzajacy ze to jej konto? Z tym czlowiekiem zawsze byly problemy dlatego obawiam sie wysylac alimenty na konto obce i nawet nie wiem czy jej. Potem moze mnie oskarzyc ze nie wysylam alimentow. Prosz o porade.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2022 16:56

Do chwili ukończenia przez dziecko 18 roku życia alimenty wpłacane są zgodnie z treścią orzeczenia - najczęściej Sądy korzystają z formułki "do rąk matki dziecka", bądź "na wskazany rachunek bankowy". Zalecam uzyskanie jasnego oświadczenia od matki dziecka, że jest to jej nowy nr rachunku. Jeżeli się to nie uda, zachować całą korespondencję mailową, bądź smsową którą pan od niej otrzymuje, a w której pojawia się wątek nowego rachunku i zgłaszanych przez pana wątpliwości.