2021.08.28 godz. 20:59 Żurominek, Mazowieckie

Witam. Mamy konflikt z teściowa. Teraz zaczęła nas straszyć że pójdzie do sądu w sprawie widzeń wnuczki. Jak byłam w ciąży wogole nie była zainteresowana wnuczka. Co prawda odwiedzała ja albo gdy jeszcze nasze kontakty były przyzwoite my jeździliśmy z nią do teściów. Córka niezbyt przepada za babcia. Czasami był taki płacz jak przyjechała ze nie mogła się do niej zbliżyć, nie schodziła mi z rąk. Jak jeździliśmy do tesvio też wogole nie chciała iść. A jak chciała ja wziąć to jedynie siła, musiała odwracać jej uwagę żeby nie płakała bo był krzyk. Serce mi pęknie jak moja córka będzie musiała z nią spędzać czas. Moje dziecko nie jest z nią związane emocjonnie w żaden sposób. Proszę o poradę jakie mam szanse żeby uniknąć tych kontaktów lub ewentualnie żeby spotykała się tylko i wyłącznie w mojej obecności. Bardzo proszę o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mamy konflikt z teściowa. Teraz zaczęła nas straszyć że pójdzie do sądu w sprawie widzeń wnuczki. Jak byłam w ciąży wogole nie była zainteresowana wnuczka. Co prawda odwiedzała ja albo gdy jeszcze nasze kontakty były przyzwoite my jeździliśmy z nią do teściów. Córka niezbyt przepada za babcia. Czasami był taki płacz jak przyjechała ze nie mogła się do niej zbliżyć, nie schodziła mi z rąk. Jak jeździliśmy do tesvio też wogole nie chciała iść. A jak chciała ja wziąć to jedynie siła, musiała odwracać jej uwagę żeby nie płakała bo był krzyk. Serce mi pęknie jak moja córka będzie musiała z nią spędzać czas. Moje dziecko nie jest z nią związane emocjonnie w żaden sposób. Proszę o poradę jakie mam szanse żeby uniknąć tych kontaktów lub ewentualnie żeby spotykała się tylko i wyłącznie w mojej obecności. Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sie 2021 20:40

Dzień dobry! Pani teściowa (babka dziecka) ma prawo dochodzić uregulowania kontaktów z wnuczką na podstawie art. 113 i 113(6) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego - opisanej sytuacji widzę następujące rozwiązania: a) najbardziej nieformalne - ustalenie między zainteresowanymi warunków kontaktów pomiędzy babcią a wnuczką: kiedy, gdzie i w czyjej obecności kontakty mają się odbywać: b) pośrednie - spisanie porozumienie we wskazanym zakresie przed notariuszem (umowa w formie aktu notarialnego) albo wszczęcie postępowania przed mediatorem, gdzie wypracujecie Państwo rozwiązania w zakresie kontaktów
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)