2023.09.08 godz. 17:43 Tarnowo Podgórne, Wielkopolskie

Witam ... Matka nalega na przepisanie całego domu na siebie po śmierci ojca ...pytanie czy my jako dzieci nie dziedziczymy ustawowo automatycznie

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z matką samotnie w domu mieszkają dzieci brata nieletnie gdzie brat mieszka że swoją partnerką w innej miejscowości brat nie moze wziąsć dzieci bo ich nie toleruje a bardziej jego nowa partnerka. Wszystko jak dla mnie nie ładnie pachnie ... Matka nalega na przepisanie całego domu na siebie ... Pytanie czy my jako dzieci nie dziedziczymy automatycznie ustawowo części ojca ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2023 19:37

Zakładając, że ojciec nie żyje, jeśli nie pozostawił testamentu, w grodnie spadkobierców po ojcu są żona zmarłęgo oraz jego dzieci. Wszyscy dziedziczą w częściach równych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)