2020.02.21 godz. 12:02 Poznań, Wielkopolskie

urlop kierowcy ciężarówki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mąż jest kierowcą ciężarówki i jego pracodawca poinformował go o urlopie (14dni) mu przysługuje do wykorzystania w ciągu roku gdyż reszta urlopu jest wypłacana za dni wolne od pracy takie jak święta. Wydaje mi się że coś takiego jest nie zgodne z przepisami bo są to dni wolne od pracy. Czy mam racje? Proszę o pomoc Pozdrawiam Anna

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lut 2020 19:50

Szanowna Pani urlop wypoczynkowy pracownika-również kierowcy-ogólnie rzecz ujmując przy stażu pracy do 10 lat wynosi 20 dni, powyżej =26 dni. Tym samym pracodawca postępuje nieprawidłowo i nie fair w stosunku do Pani męża. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)