2021.06.17 godz. 12:23 Bielsko-Biała, Śląskie

Porada

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mąż jest oskarżony o przemoc w domu. Teraz stara się zmienił się i chciałam się zapytać co mogę zrobić żeby złagodzić karę czy da się wycofać to .Albo co mąż może zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 17:13

Dzień dobry, jak rozumiem jest już akt oskarżenia w sądzie i prawdopodobnie stawiany zarzut dotyczy znęcania się, tj. art. 207 k.k.? Jeśli tak właśnie jest, co sugeruje Pani opis, to obecnie może Pani w ramach przesłuchania przed Sądem zeznawać na korzyść męża, wskazując, że rzeczywiście się zmienił w co Pani wierzy, przebacza mu Pani. To powinno wpłynąć na złagodzenie wymiaru kary. Przestępstwo z art. 207 k.k. jest ścigane z urzędu, więc nie ma tutaj czegoś takiego jak cofnięcie wniosku o ściganie. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec