2021.12.28 godz. 12:38 Wolsztyn, Wielkopolskie

Długi

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mąż ma długi jesteśmy malzestwem 14 lat. Kredyt był brany tylko przez męża. Dziś podpisaliśmy intercyzę. Chcę kupić działkę czy komornik może zabrać za długi męża ta działkę jeśli właścicielem będę tylko ja? Co mogę zrobić aby uchronić siebie od długów męża.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Gru 2021 09:39

Dzień dobry, jeżeli nie wyrażała Pani zgody na zaciągnięcie kredytu przez męża, to nie będzie Pani za niego odpowiadała. W związku z powyższym komornik nie będzie miał możliwości zajęcia kupionej przez Panią działki (która wejdzie do majątku osobistego). Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)