2022.01.24 godz. 13:33 Gdynia, Pomorskie

Umozenie alimentow

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mąż moj ma 3 dzieci z poprzedniego zwiazku i placi zalegle alimenty komornikowi 1000 zl miesiecznie .Jedno dziecko juz jest samodzielne a kwota dlugo alimentacyjnego jest coraz wieksza .Moje pytanie czy mąż moze sie starc o umozenie zaleglych alimentow

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2022 13:48

Dzień dobry! W opisanej sytuacji sugerowałbym Pani mężowi złożenie pozwu o ustalenie nieistnienia obowiązku alimentacyjnego względem "samodzielnego" dziecka wraz ze wskazaniem daty od której obowiązek alimentacyjny ustał. W toku postępowania sąd ustali, czy dziecku Pani męża należne są alimenty.