2022.01.15 godz. 15:35 Wałbrzych, Dolnośląskie

Kiedy złożyć pozew rozwodowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mąż tydzień temu odszedł ode mnie. Zaraz po świętach zaczął znikać z domu do kolegów, później się wyprowadził. Poinformował mnie tylko, że mieszka z koleżanką z pracy ale nic szczególnego do niej nie czuje i nie chce się to angażować aczkolwiek doszło między nimi do pocałunku czy coś jeszcze to nie wiem. Do połowy grudnia nie układało nam się specjalnie dobrze ale były między nami małe zbliżenia i próby inicjacji bliższego kontaktu ale mój stan zdrowia na to nie pozwalał. Mamy dwójkę dzieci 8 i 6 lat, dzieci znoszą rozłąkę z ojcem dość ciężko. Po ślubie jesteśmy prawie 10 lat, mąż raz mi mówi ze się wypalił i nic już do mnie nie czuje a raz że jeszcze tak. Mi wciąż na nim zależy. Kiedy mogłabym złożyć pozew rozwodowy w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2022 13:46

Dzień dobry, Sąd w sprawie rozwodowej będzie badał czy doszło do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego analizując więź gospodarczą, fizyczną i emocjonalną. W tym kontekście, jeżeli pisze Pani, że wciąż Pani zależy na mężu to być może jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o trwałości zerwania Państwa więzi. Proszę oczywiście przemyśleć czy już samo zachowanie męża nie uznać za stan nieodwracalny i wtedy zdecydować się na ewentualny pozew rozwodowy. To z pewnością decyzja trudna i lepiej nie podejmować jej pochopnie. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)