2022.03.08 godz. 19:09 Poznań, Wielkopolskie

Czy należy mi się zwrot kaucji.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Miałam otwierać wspólną działalność z przyjacielem. On miał się otworzyć w marcu (co zresztą uczynil) a ja miałam dołączyć w maju. Umowa najmu jest na niego. Trzeba było wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 2 miesięcznego czynszu, dałam te pieniądze mu do ręki bez żadnej umowy. Niestety nasza współpraca nie doszła do skutku i ja teraz chciałabym otrzymać zwrot poniesionej kaucji ale on nie chce mi tych pieniędzy oddać. Ja nie mam i miec nie bede żadnych praw do tego lokalu stąd tez chciałabym odzyskać swoje pieniądze. On już zaczął pracować więc wydaje mi się,że sam powinien opłacić kaucj

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 10:42

Kaucja powinna zostać Pani zwrócona, jednak będzie miała Pani problemy dowodowe przed sądem. Nie dysponuje Pani żadnym pokwitowaniem, więc sąd może uznać, że żadnych pieniędzy Pani nie przekazała.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)