2021.10.21 godz. 11:02 Poznań, Wielkopolskie

Nw sprawcy wypadku komunikacyjnego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Miałem wypadek na motocyklu ,sprawca przyznał się do winy a ja byłem 8 dni w szpitalu z połamanymi żebrami. W trakcie choroby wystąpiłem do ubezpieczenia sprawcy o wypłatę odszkodowania za szkodę osobowa .W międzyczasie odbyła się rozprawa sądową i sąd nałożył na sprawcę nakaz wypłaty zadośćuczynienia w kwocie 6000 zł. Z ubezpieczenia oc sprawcy dostalem 3000 zł. Propozycja z ubezpieczenia jest żebym podpisał ugodę ,że dostałem od nich 10000 i wyślą mi jeszcze 1000 ,bo oni zaliczają to 6000 z sądu. Moje pytanie jest czy mogą do odszkodowania osobowego z oc sprawcy doliczyć zadośćuczynie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Mateusz Bogucki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 11:49

Szanowny Panie, zadośćuczynienie wypłacone w postępowaniu karnym jest zaliczane na poczet tego otrzymywanego przez ubezpieczyciela. Jednakże w mojej opinii proponowane zadośćuczynienie (10.000 zł) wydaje się być zaniżone, w szczególności, że ubezpieczyciel chce wypłacić je dobrowolnie w postępowaniu likwidacyjnym. Zapraszam do kontaktu to pomogę uzyskać większą kwotę. Adw. Mateusz Bogucki. Hetman Kancelaria Adwokacka Mateusz Bogucki
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)