2023.11.24 godz. 18:05 Częstochowa, Śląskie

Ta sama sędzia na kolejnej sprawie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mieliśmy z żoną sprawę o dziecko w sądzie rejonowym w Częstochowie. Sprawę wygraliśmy, lecz rodzina zastępcza apelowała, więc sprawa trafiła do sądu okręgowego. Tam również wszystko poszło po naszej myśli, lecz Sędzina skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia do Sądu rejonowego. Czy tą sprawę kolejny raz może prowadzić ta sama sędzina, która prowadziła ją już na początku?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 15:06

Dzień dobry, w przypadku uchylenia wyroku i przekazania sprawy do ponownego rozpoznania sąd rozpoznaje ją w tym samym składzie, chyba że nie jest to możliwe lub powodowałoby nadmierną zwłokę w postępowaniu.