2023.10.17 godz. 21:20 Białystok, Podlaskie

Podział majątku po rozwodzie.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Miesiąc temu dostałem rozwód Teraz moja była żona domaga się spłaty wspólnych zobowiązań Dom dostałem od dziadków przed ślubem, ale zrobiliśmy remont po ślubie. Na wykonanie wzięliśmy kredyt w banku, spłacam do tej pory. Zostało jeszcze około 30 tys. W czasie trwania związku żona pożyczyła od znajomego 50 tyś. na moje szkolenie dotyczące uzyskania licencji lotniczej. Większa część tej sumy poszła na podniesienie moich kalifikacji. W tym czasie ona również kształciła się i ponosiliśmy koszty opłaty jej szkoły. W obecnej chwil domaga się abym ja spłacał dług znajomemu. Czy powinienem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 10:13

Dom stanowi niewątpliwie Pana majątek osobisty, natomiast nakłady poczynione na niego mogą podlegać rozliczeniu. Również zobowiązania wspólne zaciągnięte w trakcie trwania małżeństwa mogą również podlegać rozliczeniu. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)