2020.09.07 godz. 11:36 Żagań, Lubuskie

Remont w kamienicy wymiana dachu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mieszkam w 4 rodzinnej kamienicy wszystkie mieszkania są wykupione przez lokatorów. Nie posiadamy wspólnoty mieszkaniowej a musimy wyremontować dach gdyż cieknie z każdej strony. Problem polega na tym że sąsiedzi z pierwszego piętra się godzą ale sąsiedzi którzy nie mają problemy z zalaniami nie chcą naprawiać dachu. Czy jest na to pomoc prawna.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 14:33

Tak, ponieważ mienie jest wspólne, ci współwłaściciele, którzy poniosą ciężary naprawy dachu, mają prawo wystąpić z roszczeniem regresowym do tych współwłaścicieli, którzy odmówili partycypowania w kosztach. Oczywiście, chodzi o regres w stopniu odpowiadającym posiadanym udziałom w nieruchomości.