2022.05.14 godz. 12:40 Wąbrzeźno, Kujawsko-pomorskie

Długi po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mieszkam za granica, a wiem ze moi oboje rodzice maja długi. Jak mogę się zabezpieczyć na przyszłość by nie odziedziczyć tych długów? By potem w razie śmierci nie jeździć nagle do Polski. Proszę o pomoc. Czy moje dziecko także będzie objęte długiem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Maj 2022 16:37

Proszę zrzec się dziedziczenia. Wymaga to jednak wizyty w Polsce i podpisania stosownej umowy z rodzicami przed notariuszem. Taka umowa obejmuje także Pana/Pani dzieci, o ile nie umówią się Państwo inaczej. Proszę pilnować, aby rodzice nie zapisali niczego na Pana/Pani rzecz w testamencie.