2023.02.09 godz. 18:06 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Ograniczenie praw rodzicowi.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mieszkamy w UK od 16 lat. 3 lata temu malzenstwo sie rozpadlo (bez winy). Teraz jestesmy w trakcie rozwodu, mamy dwojke dzieci. Oboje urodzone w UK. Maz zjezdza do Polski. Ma tam nowa partnerke. We wniosku rozwodowym napisal ze chce sprawowac wladze rodzicielska na rownych warunkach. Z uwagi na to ze bedzie dzieci zabieral na wakacje to obawiam sie ze moze pewnego dnia nie chciec przywiesc ich spowrotem do UK. Czy na podstawie moich obaw moge ograniczyc mu prawa i byc glownym opiekunem dzieci tzn decydowac o ich miejscu zamieszkania? Z gory dziekuje za odpowiedz. Patrycja Skalij

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2023 22:40

Ograniczenie władzy rodzicielskiej nie ma wpływu na prawo do kontaktów ojca z dziećmi. Nawet całkowite pozbawienie go władzy rodzicielskiej, nie będzie sprzeciwiało się ustanowieniu kontaktów. To, w jakiej formie i częstotliwości mogą zdecydować rodzice (zgodnie) lub sąd w razie sporu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)