2023.06.29 godz. 09:18 Opole, Opolskie

Komu należy się pole?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moi dziadkowie byli właścicielami działki, od dawna podatek za tą działkę płacił mój ojciec (około 20-25 lat). Tata niestety w tamtym roku zmarł. Oprócz taty jest jeszcze dwójka jego rodzeństwa- wujek i ciocia. Czy po tak długim czasie płacenia podatku za pole przez tatę pole z automatu należało się jemu, czy jednak wujek i ciocia muszą zrzeknąć się działki na moją korzyść? Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2023 10:26

Dzień dobry, w tej sytuacji mamy do czynienia z koniecznością przeprowadzenia postępowania spadkowego i dalej działu spadku. Po dziadkach dziedziczą w częściach równych wujek, ciocia i tata. Część majątku przypadającego jemu dziedziczą jego dzieci. Po przeprowadzeniu tego postępowania należy dokonać działu spadku w postępowaniu sądowym. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl