2020.11.05 godz. 18:34 Żyrowa, Opolskie

Testament po ojcu i matce

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moi rodzice dawno temu sporządzili testament w którym zapisują wszystko mi po śmierci,ojciec zmarł pierwszy w 2002 roku, a matka rok temu zmarła ale zmieniła testament na syna z pierwszego malzenstwa że on otrzyma po niej 3/4 a ja 1/4 spadku,pytanie czy testament po ojcu dalej obowiązuje,i czy mama mogła tylko ze swojej połowy zmienić testament?podkreślam że z ich małżeństwa byłem tylko ja,a mama zmieniła testament na rzecz syna z pierwszego malzenstwa

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lis 2020 10:47

Liczy się później zawarty testament. Ojciec mógł Pani przekazać tylko 1/2 prawa własności, natomiast drugą połowę matka mogła rozdysponować w dowolny sposób i czyjąkolwiek rzecz.