2020.09.22 godz. 16:05 Gliwice, Śląskie

Czy należy mi się zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,moi rodzice mają mieszkanie własnościowe, tato zmarł trzy lata temu, na chwilę obecną mama chce przepisać mieszkanie jednej z córek, jest nas dziewiecioro rodzeństwa, czy mama może tak zrobić, czy pozostałym z rodzeństwa nic się nie należy,po śmierci taty nie było sprawy spadkowej

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 10:07

Dzień dobry, Pani mam może przepisać na jedną z Pani sióstr tylko swój udział w mieszkaniu i to po przeprowadzeniu postępowania o stwierdzenie nabycia spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)