2024.10.23 godz. 12:12 Gdańsk, Pomorskie

Mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moi rodzice zmarli i moje rodzeństwo zrzekło się dla mnie mieszkania po nich. Najstarsza siostra zmarła przed rodzicami, a przed śmiercią wyszła za mąż. Jej mąż również zmarł. Nie mieli razem dzieci, ale mąż siostry ma córki z poprzedniego małżeństwa. Według prawa one również dziedziczą to mieszkanie. Nie znamy ich, a one prawdopodobnie nie maja pojęcia o moim istnieniu. Co w tej sytuacji możemy zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2024 12:24

Konieczne jest przeprowadzenie postępowania spadkowego w celu ustalenia grona spadkobierców, a następnie konieczny jest dział spadku, w ramach którego przejmie Pan spadek po zmarłych (możliwe, że z obowiązkiem spłaty części dla wspomnianych córek zmarłego męża siostry). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika do przeprowadzenia tych spraw, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl