2022.01.25 godz. 16:29 Rybnik, Śląskie

Czy mam szansę odzyskać pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moi teściowie mają działkę ktora teoretycznie( nie ma na to aktu notarialnego) ma byc własnością mojego męża. Tak przynajmniej mówią. Na tej działce z mężem budujemy dom. Mój mąż jest bezrobotny. Na budowę tego domu wpakowałam ja jako synowa pieniądze. Mam to na piśmie od tesciow odręcznie napisane ile dałam. Czy mam szsnse odzyskać te pieniądze jeśli np. Nie dają mężowi tej działki. Albo w przypadku rozwodu albo rozdzielności majaykowej. Czy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2022 12:44

Dzień dobry, proszę zbierać i trzymać dokumentację dotyczącą Pani wkładu w budowę domu, przede wszystkim wskazującą konkretne kwoty i to, że były to Pani środki, jeśli to z majątku osobistego. Wówczas w razie sytuacji awaryjnej będzie Pani mogła dochodzić zwrotu na podstawie przepisów z bezpodstawnego wzbogacenia. Ciężar dowodzenia, że to środki z Pani majątku osobistego będzie wówczas spoczywał na Pani, więc dlatego ta dokumentacja wydatków jest tak istotna. W przypadku środków z majątku wspólnego będzie Pani mogła dochodzić połowy nakładów. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)