2020.09.21 godz. 17:31 Warszawa, Mazowieckie

Odwieszenie kary w zawieszeniu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Mój brat 4 lata temu dostał karę w zawieszeniu na 5 lat, za pobicie ( którego nie dokonał, przyznał się na własne życzenie by ochronić kolegę, co było nie poważne, ale jego decyzja. ) Trzy dni temu doszło do sytuacji, w której Brat został sprowokowany do użycia przemocy. Dokładnie uderzył chłopaka w twarz. Z tego względu ze stracił przytomność ( był tez bardzo pijany ) została wezwana karetka i co za tym idzie również policja. Stad moje pytanie. Czy takie wykroczenie przesadza od razu o tym, ze odwieszą bratu karę? Bardzo proszę o odpowiedz, będę ogromnie wdzięczna. Dziękuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 15:44

Dzień dobry, w opisanej sytuacji pierwszy wyrok może zostać odwieszony dopiero gdy zapadnie prawomocny wyrok w sprawie 2 pobicia. Zatem najlepiej jest prowadzić (ewentualną) drugą sprawę tak długo, aż minie okres w którym sąd będzie mógł odwiesić wykonanie pierwszej kary. Pozdrawiam