2021.04.08 godz. 13:14 Katowice, Śląskie

Poszukiwany

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Moj brat jest poszukiwany w Polsce na podstawie Art. 278 § 1 Zabieranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej w KA KWP Katowice od 8 lat. Currently mieszka za granica, nie ma zadnych problemow z prawem since then. Miesiac temu policja zapukala do drzwi rodzicow bez zadnego wyjasnienia. Bratu konczy sie paszport i dowod. Pytanie jest, czy jestesmy w stanie wyrobic dokumenty w konsulacie czy ambasadzie bez mozliwosci aresztu ? Albo czy jest moznliwosc przedawnienia sprawy ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Kwi 2021 12:49

Witam serdecznie, niestety bez zapoznania się ze szczegółami spraw trudno ocenić czy mogło nastąpić przedawnienie. Jeśli brat jest poszukiwany to jego przyjazd do kraju i wyrobienie dokumentów spowoduje zaalarmowanie służb - podczas wyrabiania dokumentów wyświetli się taka informacja, iż brat jest poszukiwany. Pozdrawiam serdecznie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)