2024.03.11 godz. 21:46 Łomża, Podlaskie

Dziedziczenie po zmarłym bracie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój brat posiadał majątek który nabył przed małżeństwem ze swoją żoną. Majątkiem tym jest połowa domu jednorodzinnego oraz połowa działki. Brat zmarł bez żadnego testamentu. Jak dzieli się jego majątek? Jestem jego jedynym żyjącym bratem, rodzice nie żyją a brat nie miał swoich dzieci, jego żona ma. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Mar 2024 14:21

Do spadku po zmarłym powołana będzie żona oraz Pan, jako rodzeństwo, a także dzieci nieżyjącego rodzeństwa zmarłego (o ile tacy są). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku oraz dalej działu spadku, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl