2021.04.05 godz. 06:47 Wodzisław Śląski, Śląskie

Komu powierzyć dziecko pod opiekę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mój brat rozstaje się z żoną. Ma córkę w wieku 11 lat. Żona się wyprowadziła do nowego mężczyzny po praktycznie 2 mcach znajomości. Dziecko nie chce z nią zamieszkać, ma przyjaciół szkole dziadków na miejscu.Mama dziecka wyprowadziła się ok 70 km od domu. Obok miejsca zamieszkania dziecka mieszkają dziadkowie rodzice mamy dziecka... Babcia bardzo atakuje dziecko mówiąc że nie może zostać z ojcem ze jeśli nie pójdzie z mamą to ja zabiorą do domu dziecka itp moje pyt czy ja jako ciocia mogę się wypowiedzieć w jakiś sposób aby dziecko mogło zostać z tatą.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2021 16:47

Witam serdecznie, w takiej sytuacji konieczne będzie zapewne sądowne rozstrzygnięcie kwestii miejsca zamieszkania dziecka i sprawowania nad nim opieki. W takiej sytuacji może Pani być świadkiem jednej ze stron i w ten sposób przedstawić sytuację dziecka. Jako świadek nie może Pani wprost wskazywać z kim dziecko ma zostać, ale Pani zeznania (na temat aktualnej sytuacji dziecka, jakości opieki sprawowanej przez ojca) zostaną wzięte pod uwagę przez sąd. Pozdrawiam serdecznie