2020.01.14 godz. 18:21 Góra, Podkarpackie

Dziedziczenie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój brat zmarł 08.2018. Razem z rodziną zrzekliśmy się spadku. W chwili obecnej spodziewam się dziecka, czy muszę również wydziedziczyć dziecko po urodzeniu ? Dodam iż w chwili śmierci dziecko nie było jeszcze poczęte. Dziękuję za odpowiedz :)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2020 10:33

Nie, dziecko nienarodzone mogłoby być spadkobiercą tylko wtedy, gdyby w chwili otwarcia spadku, tj. śmierci brata, byłoby już poczęte. Na skutek odrzucenia przez Panią spadku oraz innych członków rodziny, spadkobiercami stali się odpowiednio dalsi członkowie rodziny zgodnie z art. 934 kc lub nawet gmina zgodnie z art. 935 kc
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)