2023.01.19 godz. 17:27 Warszawa, Mazowieckie

Rozdzielność majątkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój były mąż wniósł sprawę o ustawienie rozdzielnosci majątkowej, chciałabym się dowiedzieć czy będę obciążona kosztami a jak tak to jakimi jeśli nie wstawię się na rozprawę

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 10:28

Z tytułu samego niestawiennictwa nie będzie Pani obciążona kosztami (jest Pani stroną postępowania, a strony nie dotyczą przepisy dot. stawiennictwa na rozprawie pod rygorem grzywny). Może Pani być ewentualnie obciążona kosztami procesu, w razie przegrania sprawy (art. 98, art. 103 § 3 pkt 1 kpc) Pani niestawiennictwo nie wstrzyma bowiem rozpoznania sprawy.