2024.09.18 godz. 08:07 Legnica, Dolnośląskie

Były partner diler.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój były partner zaczyna mnie stalkować, Przesiaduje pod moim autem po kilka godzin czekając na mnie, jeździ za mną wypisuje maile wiadomości listy itd. Chcę go zgłosić do dzielnicowego itd, jednak problem polega na tym że gdy byliśmy w związku ja wiedziałam, że on diluje "trawką". Jeśli teraz to powiem dzielnicowemu czy będę ponosić konsekwencje swojego milczenia? jak wygląda ta sytuacja w praktyce?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2024 11:58

Dzień dobry, pozostawaliście Państwo wówczas we wspólnym pożyciu, więc mogłaby Pani wówczas odmówić składania zeznań, zaś katalog przestępstw co do których niezawiadomienie podlega karze jest ograniczony. Dodatkowo można sobie zadać pytanie czy ma to związek ze stalkingiem. Zasadniczo polecam Klientom zawiadomienie najbliższej jednostki Prokuratury, może ona zlecić działania Policji, ale ta ścieżka z doświadczenia bywa skuteczniejsza. Zajmuję się sprawami karnymi w razie potrzeby współpracy przy sprawie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec