2023.10.06 godz. 10:30 Warszawa, Mazowieckie

operat szacunkowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój mąż bez mojej wiedzy powołał rzeczoznawcę i sporządził operat szacunkowy naszego wspólnego mieszkania pod moją nieobecność w kraju. Czy to ma znaczenie, że nic o tym nie wiedziałam?? Czy taki dokument jest teraz ważny ??

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 21:44

Dzień dobry, sam operat nie stanowi w żadnem sposób zobowiązania. W takiej sytuacji należałoby przedyskutować z mężem w jakim celu wykonał operat. Operat może być pomocny np. przy sprzedaży nieruchomości, lub wycenie nieruchomości np. w sytuacji przygotowania się do rozwodu. Pozdrawiam,