2022.01.16 godz. 15:53 Kraków, Małopolskie

Czy grozi mi komornik za dlugi męża.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój mąż potajemnie przede mną zaciągnął 3 pożyczki, ktore dotychczas spłacał,.byly one na kurs kat c i egzaminy. Obecnie na stałe przebywa za granicą, nasz związek sie rozpadł, postanowiłamm odejść, a on zagroził mi,.ze jak odejde przestanie je spłacać, moje pytanie brzmi czy grozi mi egzekucja komornicza. Sprawa druga, jeden mężczyzna podał go do sądu o zerwanie umowy i naprawę busa na koszt 6 tys zł, wiem ze ma racje i sąd pewnie mojego męża skaże, czy tu równiez grozi mi komornik? On juz do Polski nigdy nie wróci. Bardzo proszę o radę.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2022 16:42

Jeżeli nie wyraziła Pani zgody na pożyczki, to nie grozi Pani odpowiedzialność za tego rodzaju długi, podobnie, nie będzie Pani odpowiadała za koszty naprawy busa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)