2020.02.25 godz. 13:57 Będzin, Śląskie

Podejrzany o popełnienie przestępstwa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój mąż został zatrzymany na areszt tymczasowy na trzy miesiące na początku miał art 156&1 pkt 1pkt2pkt 3. Na chwilę obecną wszyscy świadkowie i osoby które dostają pozwolenia z prokuratury mają w pismach mają tylko art156&1pkt 2. Nie ma nigdzie 3 punktu czy jest to możliwe żeby pani prokurator mogła go usunąć ? Oczywiście pytałam pani prokurator ale ona nie chce mi udzielić informacji na ten temat. Dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lut 2020 17:42

Szanowna Pani, zakładam, że chodzi o Kodeks karny? Brak takiego przepisu jak art. 156 § 1 pkt 3, więc zakładam, że wcześniej wkradł się błąd i chodzi o czyn z art. 156 § 1 pkt 2, tj. 'Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: innego [od pkt 1] ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.' Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)