2020.09.26 godz. 23:06 Suwałki, Podlaskie

Co mogłabym zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój ojciec jest alkoholikiem i nie dba o moja rodzine, daje jedynie trochę pieniędzy. Ostatnio będąc pijany wszczął awanturę w której zaczął mi grozić oraz odepchnął mnie, chciał mnie uderzyć, jednak moja rodzina mi pomogła i nic więcej oprócz kilku popchnięc nie było. Nie jesteśmy w stanie się wyprowadzić ponieważ nie mamy wystarczających dochodów by się utrzymać (oprócz mnie jest jeszcze 3 rodzeństwa). Co tak właściwie mogłabym zrovic w takiej sytuacji? To nie pierwszy raz gdy tata jest w stosunku do nas agresywny. Był on także karany w związku z alkoholem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2020 18:38

Dzień dobry, może Pani zawiadomić o stosowaniu przez ojca przemocy, znęcaniu się psychicznym nad rodziną. W sytuacjach, gdy ojciec robi awantury, przychodzi pijany proponuję wzywać policje - zostanie mu założona niebieska karta.