2024.06.17 godz. 15:18 Konin, Wielkopolskie

Czas zachowku po ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój ojciec zmarł 25 lipca 2020 roku, nie zostawił po sobie testamentu, do kiedy rodzeństwo może starać się o zachowek po nim? Czy do 24 lipca 2025 roku czy do końca 2025? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2024 15:45

Skoro nei było testamentu, to nie ma roszczenia o zachowek, ewentualnie o uzupełnienie zachowku z tytułu zapisu windykacyjnego lub darowizny. Roszczenei to przedawnia się 5 lat od otwarcia sppadku, a zatem przedawni się 25 lipca 2025 r.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)