2022.05.18 godz. 12:49 Morąg, Warmińsko-mazurskie

Zrzekanie się spadku po zmarłym.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój ojciec zmarł w Anglii (żył tam 11 lat). Z tego co nam wiadomo wyjechał z Polski z powodu długów (niepłacony ZUS, podatatki itp) więc razem z braćmi chcieliśmy się zrzec spadku i ewentualnego odziedziczenia długów. Pytam tutaj, ponieważ dwóch notariuszy powiedziało mi dwie różne wersje tego co muszę zrobic a sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana. Czy musimy się zrzekać spadku? Dodam że nie mamy pełnego aktu zgonu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2022 17:51

Jeżeli chcą Panowie zrzec się spadku by nie odziedziczyć długów, proponuję złożyć oświadczenia o odrzuceniu spadku przed sądem.