2023.09.18 godz. 08:14 Zdzieszowice, Opolskie

Czy mogę iść za partnera do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , mój partner ma jutro sprawę o odroczenie wyroku wykonania kary , czy mogę ją iść za niego na tą sprawę ? Mieszkamy razem , prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe , wychowujemy wspólnie nasze dzieci . Partner rozpaczał pracę w nowej firmie , pierwszy raz w pracy był w zeszłym tygodniu w czwartek nie chcę brać wolnego ze względu na to że to nowa praca itp.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 12:18

Szanowna Pani, w przedmiotowym posiedzeniu będzie Pani jedynie w charakterze publiczności bez możliwości zabrania głosu. Ale może Pani odsłuchać postanowienie sądu i przekazać partnerowi. Jeżeli partner nie może stawić się osobiście sugerowałbym ustanowienie obrońcy w postaci adwokata. Aczkolwiek sprawa jest na tyle krótka i ważna dla Państwa że mimo wszystkich przeciwności dobrze byłoby aby na tą jedną godzinę stawił się w sądzie i odpowiedział na pytania sądu.