2020.02.28 godz. 15:18 Rydułtowy, Śląskie

Wyrok a alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój partner wylądował w więzieniu, chce podac go o alimenty. Jak wiadomo nie będzie miał z czego płacić wiec dług będzie rósł (Chyba ze w zk wyślą go do pracy) przez 2 lata i 4 miesiące. Czy opóźni to jego wyjście z więzienia czy będzie miał szanse spłacić alimenty po odsiedzeniu wyroku? Wyrok nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek zadłużeniem czy alimentami.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2020 13:33

Szanowna Pani, zasądzenie alimentów od Pani partnera nie spowoduje przedłużenia okresu zasądzonej prawomocnie kary pozbawienia wolności, którą obecnie odbywa. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)