2020.06.18 godz. 18:27 Legnica, Dolnośląskie

Proszę o rade

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Mój partner zmarł 29 grudnia ubiegłego roku ,miał umowę o pracę do 31 grudnia. Nie mieliśmy ślubu,Mamy 4 letniego synka. Wiem że należy się odprawa pośmiertna ,ale pracodawca nie wypalcil jej ,na telefon też nie odpowiada , chciala bym się dowiedzieć co bym w tej sprawie mogła zrobić . Z góry dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2020 20:17

Dzień dobry, jest Pani przedstawicielem ustawowym syna, więc może Pani w jego imieniu wystąpić do pracodawcy z wezwaniem o zapłatę odprawy pośmiertnej w stosownej wysokości na rzecz dziecka (wysokość uzależniona od tego czy jest jedyną uprawnioną osobą oraz jaki był staż partnera w pracy). W razie braku zapłaty można złożyć pozew o zapłatę do sądu pracy. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec