2022.07.01 godz. 10:50 Kwidzyn, Pomorskie

Pismo z urzędu skarbowego do pracodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój pracodawca dostał pismo z urzędu skarbowego o zapłatę mojego zadłużenia w kwocie 5 tysięcy jednorazowo z okresem 7 dni od otrzymania listu . Natomiast moje wynagrodzenie nie wynosi takiej kwoty i zabierając mi całą pensję zostaję bez środków do życia i dług nie zostaję w całości pokryty. Czy mają takie prawo?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lip 2022 11:16

Jeśli jest Pani zatrudniona na umowę o pracę, pracodawca ma obowiązek pozostawić Pani kwotę wolną od zajęcia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)