2020.05.10 godz. 18:02 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Brak kontaktu z ojcem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój problem polega na ty że Syn idzie teraz do szkoły ponadpodstawowej. We wniosku musi podać dane rodziców i podpisy. I tu zaczyna się historia. Ani ja ani Syn od ciąży nie mamy kontaktu z ojcem dziecka, niestety młodość i głupota zrobiły swoje. Po narodzinach Syna próbowałem ustalić ojcostwo na podstawie imienia i nazwiska lecz niestety to nie poskutkowało ponieważ nie znałam adresu. I Sąd zarządzał zwrot pozwu z powodu braków personalnych. Syn ma 15 lat i pytanie czy w tej sytuacji mogę zwrócić się do sądu o pełne prawa rodzicielskie??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2020 14:05

Witam serdecznie, jeżeli ojciec dziecka nie został ustalony i w akcie urodzenia jest wpisane ojciec nieznany to wtedy po prostu te dane nie zostają wypełniane w dokumentach do szkoły. Bowiem w sytuacji gdy ojciec nie jest znany, to tylko matka wykonuje pełnię władzy rodzicielskiej. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)