2020.03.10 godz. 15:23 Chybie, Małopolskie

Co moge zrobic

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moj problem polega na tym: Jakis tydzien temu mialem rozprawe w sadzie rejonowym za prowadzenie skutera pod w plywem alkoholu 1 wynik o,26 drugi 0,24 po badaniu alkomatem . Wyrok zapadl nastepujacy : 1: 10000zl na rzecz funduszu nie wiem dokonca jaki ten fundusz 2: 7lat zakazu prowadzenia pojazdow mechanicznych 3: 10 mscy ograniczenia wolnosci w wykonywaniu prac spolecznych. 7 lat temu bylem juz za to karany. Sad po ogloszeniu wyroku od razu powiedzial ze prokurator moze zlozyc apelacje. I boje sie ze znow bede musial odbywac kare w systemie dozoru badz pojsc do wiezienia. A mam male dziecko na utrzymaniu. I rodzine prosze o jakas rade

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2020 16:30

Dzień dobry, miał Pan tak graniczne wyniki? Można też składać apelację, ale najpierw trzeba złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku, a na to jest 7 dni od ogłoszenia wyroku. Oznacza to, że jeśli wyrok jest z wtorku to dziś ma Pan ostatni dzień na złożenie wniosku. Liczy się data nadania, więc może Pan nadać przesyłką poleconą do północy (przy założeniu, że termin mija dziś). Jeśli Pan się spóźnił to przy apelacji prokuratora (jak będzie) można złożyć odpowiedź na apelację i w ten sposób się bronić. Jeśli nie będzie apelacji to wyrok uprawomocni się w obecnej formie. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)