2023.02.07 godz. 00:56 Pobierowo, Zachodniopomorskie

Zniesławienie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam .Mój problem polega na tym ,że mam współpracownika w pracy ,który już od dłuższego czasu mnie zniesławia tzn. wyzywa mnie ,roznosi nieprawdziwe plotki na mój temat które rozniosły się nie tylko na teren pracy ale i na miejsce zamieszkania ,w dodatku mi zaczal grozić ,że jeżeli jeszcze raz coś zgłosze to mi przyłoży . W pracy do kierownictwa została sprawa nagłośniona,ale nie jest to rozszczygniete tak jakby umywali od tego ręce .Reszta pracowników prawdopodobnie stanie zanim ,więc na świadków nie mam co liczyć .Co mam robić w takim wypadku

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2023 12:54

Dzień dobry, zniesławienie jest przestępstwem ściganym z oskarżenia prywatnego i jeśli chciałby Pan skorzystać z tej procedury to ma Pan taką możliwość występując bezpośrednio do sądu. Co do groźby karalnej to zajmują się takimi sprawami organy ścigania, które po dokonanym przez Pana zgłoszeniu powinny podjąć działania.