2022.02.06 godz. 18:52 Brzeg Dolny, Dolnośląskie

Długi i brak prawa do mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moj problem polega na tym, że pracuje na umowe na stałe, ale 50% wynagrodzenia zabiera mi komornik, ale to nie jedyna sprawa wiec po aktualnej windykacji beda kolejne. Mam na utrzymaniu wynajmowane mieszkanie, dziecko i dziewczyne. Chcialem starac sie o mieszkanie komunalne ale brane jest pod uwage całe wynagrodzenie a nie to ile z tego dostaje do ,,ręki,, a ile zabiera komornik wiec podanie o mieszkanie zostalo odrzucone ze wzgledu na duże ,,zarobki,,. Co moge zrobić w tej sytuacji, z komornikami i z brakiem prawa do mieszkania. Za 50% wynagrodzenia coraz trudniej jest nam sie utrzymac. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2022 19:50

Dzień dobry! W pierwszej kolejności sugeruję sporządzenie "bilansu" Państwa gospodarstwa domowego i zastanowienie się nad możliwymi oszczędnościami lub zwiększeniem przychodów - pisze Pan o utrzymaniu dziecka i dziewczyny - czy Pana partnerka pracuje zawodowo? ew. czy ma Pan możliwość zwiększenia zakresu wykonywanej pracy lub podjęcia pracy dodatkowej? Innym rozwiązaniem jest zastanowienie się nad złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jednak w tym zakresie polecam zebranie wszystkich informacji o Pańskich zadłużeniach i ich stanie, tak aby możliwe było kompletne złożenie